Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da tarihi kalabalığa sesleniyor

Meydanlar dolup taşmaya başladı! İşte AK Parti’nin Büyük İstanbul Mitingi’nden görüntüler

AK Parti’nin “Büyük İstanbul Mitingi” Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştiriliyor. Binlerce vatandaş miting alanını hınca hınç doldurdu. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da tarihi kalabalığa sesleniyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları: 

İstanbul’da doğduk, İstanbul’da büyüdük, buradan başbakanlığına cumhurbaşkanlığına yürüdük. Bu yürüyüşü sizlerle birlikte yaptık. 

“Beraber yürüdük biz bu yollarda
Beraber ıslandık yağan yağmurda
Şimdi dinlediğim tüm şarkılarda
Bana her şey seni hatırlatıyor”

“BÜYÜK İSTANBUL MİTİNGİNE 1 MİLYON 700 BİN KİŞİ KATILIYOR”

İstanbul bugün haykırıyor, 14 Mayıs’ta birilerini emekliliğe sevk edeceğiz. Şimdi resmi rakamı getirdiler bana 1 milyon 700 bin. İstanbul yapar mı? İstanbul sandıkları patlatır mı? Allah sizlerden razı olsun. İstanbul senin her bir sokağını, tepeni ayrı ayrı selamlıyorum. Bu şehrin her bir insanını ayrı ayrı selamlıyorum. 

İstanbul Balkanlardan Kafkaslara, Batı Trakya’dan Türkistan’a kardeşlerimizin şehridir. Bütün dünya önümüze serilse nerede yaşamak istersiniz diye sorulsa sadece ve sadece İstanbul’da yaşamak isteriz. Bu heyecan İstanbullu olmaktan geliyor. Burası ortasından deniz geçen şehirdir. Burası insanların göz bebeği olarak kalmayı başarmış bir şehirdir. Burası Fatih’in fethi ile birlikte ebedi vatanımıza kattığımız asla vazgeçmeyeceğiz şehir. Burası herkesi kucaklayan şehirdir. İstanbul’un bu farklılığı zaten bizi bu şehre farklı bir şekilde hizmetkar olmaya sevk ediyor. 

Bize bu şehrin güzelliklerini paylaşma imkanı veren Rabb’ime hamd ediyorum. Bugün burada sevginize coşkunuza kadirşinaslığınıza bizlerle birlikte olduğunuz için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Atatürk Havalimanı bizim için sadece seyahatlerimizi gerçekleştirdiğimiz bir yer değildir. Burası uzay alanında gelişmelerin başladığı yerdir sonra CHP zihniyeti tarafından engellenmiştir. Benim milletim bunlara gereken cevabı sandıkta verecek. 

KILIÇDAROĞLU’NA SERT TEPKİ: HAYATI YALAN!

Evet Türkiye sana sen bize emanetsin” diyor. Bu terör örgütleriyle birlikte gezen Kılıçdaroğlu’na biz bu vatanı böldürtmeyeceğiz. Vecihi Hürkuş’un gayretlerini gömdükleri Atatürk Havalimanı’na şimdi de TEKNOFEST’i gömmek istiyorlar. İHA’ları SİHA’ları AKINCI’ları bunlara gömdürmeyeceğiz. Savunma Sanayimizi ayağa kaldıracağız. 

Burası 15 Temmuz’da destan yazdığınız yer. 15 Temmuz’da FETÖ’cüler bu kardeşini öldürmeye geldi. Bay bay Kemal tankların arasından kaçırılarak Bakırköy Belediyesi’ne gitti. Orada kahvesini yudumlayıp olanları izledi. “Ne dedi haberim olsaydı ben de beklerdim”. Bunun hayatı yalan. 15 Temmuz’dan rahatsızlık duyanlar buradan her geçtiğinde hezimetlerini hatırlıyor. 

DİKKAT ÇEKEN PANKART

Ben size inanıyorum eğer siz tamam derseniz bu iş bitmiştir. “Bay Kemal boş sözü Reis son sözü söyler” diyor. İşte benim milletim böyle, zeka fışkırıyor her yerden. Şimdi buradan öyle bir ses verin ki yürekler titresin, kalplerin atışı hızlansın. Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından duyulsun. Hani o Avrupa’nın gazeteleri var ya burayı izliyorlar. Cevabı siz vereceksiniz siz! Bu mübarek ülkenin üzerinde karanlık hesaplar yapanların yüzü düşsün. 

MİTİNGLERE REKOR KATILIMLAR

İstanbul 14 Mayıs’ta bu ülkenin kazanımlarına sahip çıkıyor muyuz? Bu yolu sizlerle beraber gümbür gümbür yürürüz. Bu seçim döneminde gittiğimiz her seçimde, attığımız her adımda milletimizin sevgisine şahit olduk. Dün Kayseri’de 135 bin kişi vardı, oradan Mersin’e geçtim 80 bin kişi vardı. Hepsi kararı vermişti. 20 yıldır hizmet verdiğimiz milletimizle aramızdaki bağın ne kadar güçlü olduğunu gördük. Erzurum’da Dadaş’lar adeta otobüsümüzün önünü kestiler, yürütmedik, alana geldik 135 bin kişi var. Tabi bugün İstanbul hepsinden ayrı güzel. Muhteşem mi muhteşem. İstanbul bugün kendine yakışanı, ona hizmetkar olanı biliyor. 

Biz İstanbul’a belediye başkanı olduğumuzda ne yaptık? Çöp dağları vardı şimdi oralar spor tesisleriyle donatıldı. 

Biz yapmayacağımız şeyi söylemiyoruz, söylediğimiz şeyi mutlaka yapıyoruz. Ülkemize kazandırdığımız her esere takoz koyuyorlar. Milletimize verdiğimiz her esere kara çaldılar. Hatta bunu açıkça söylemekten de çekinmediler. Bu hükümet dünyanın en doğru şeyini de yapsa ne diyorlar “Biz karşı çıkacağız”. 

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir