iOS 17 ile birlikte iPhone kameralarını kullanmak artık daha kolay!

Her yeni iOS güncellemesi ile birlikte iPhone kameraları da yeni özellikler kazanıyor. Bu kapsamda yeni gelen yazılım güncellemesi iOS 17’de iPhone kameralarına yeni özellikler ekledi. Gelen kamera özellikleri sayesinde artık iPhone kameralarını kullanmak çok daha kolay ve hızlı olacak. Peki bu güncellemeler neler? İşte yeni iOS 17 kamera güncellemesi ve detayları…

iOS 17 ile birlikte yepyeni iPhone kamera kısayolları geliyor!

iPhone kameralarının birçok kullanıcı tarafından tercih edilmesinin başlıca sebeplerinden birisi çekilen fotoğraflar kalitesi bozulmadan Apple ekosistemi içerisinde rahatça aktarılabiliyor. Bunun yanında kamera içerisinde kullanılan yazılımın donanımlar ile tam entegre şekilde çalışması da iPhone kameralarını bir adım öne çıkarmakta. Tabi kullanıcılar için de Apple bu sebeple ilk tercih edilenler arasında geliyor.

Apple, iOS 17 ile Kısayollar uygulamasında yeni kamera kısayollarını kullanıma sunuyor . Yeni özellikler, kullanıcıların önce kamera uygulamasını açmadan belirli kamera modlarına daha kolay geçiş yapmasına olanak tanıyacak. Yani anı yakalamak için kamera uygulamasına giriş yapmanıza gerek yok. Her an elinizin altında hazır bekleyen bir kısayol bulunacak.

Bahsi geçen yeni güncelleme ile birlikte iPhone kullanıcılarının en çok kullandığı kamera modlarından bazıları ana ekrana taşınacak. Kullanıcıların kendilerinin belirleyeceği modlara kısayollar aracılığıyla hızlıca ulaşılacak. Bu modlar ise şöyle:

  • Sinematik
  • Pano
  • Fotoğraf
  • Portre
  • Portre Selfie
  • Selfie
  • Ağır Çekim
  • Hızlandırılmış Çekim
  • Video

Bunlarla birlikte fotoğraf veya video çekmek artık iPhone kullanıcıları için çok daha hızlı bir hale gelmiş olacak. Özellikle sirk gösterileri gibi sürekli hareket halinde bulunan nesnelerin fotoğraf ve videolarını çekmeyi seven kullanıcılar tek bir hareketle kameranın istediği çekim moduna giriş yapacak ve anı kaçırmadan istediği anı ölümsüzleştirebilecek.

Apple’ın iOS 17’si şu anda test aşamasında ancak önceki sürümlerin çıkış tarihlerine göre bir tahmin yapıldığında Eylül ayının ikinci yarısında veya o dönemde piyasaya sürüleceğini söyleyebiliriz. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir