Sözcü’ye Geçen İsmail Saymaz’dan Halk TV’ye Gönderme

Halk TV’den ayrılan gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü ile anlaştı. Sözcü TV’de Fatih Portakal’ın sunduğu ana habere katılan Saymaz, Halk TV’ye göndermede bulunan ifadeler kullandı. 

Halk TV ile yollarını ayıran gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü TV ile anlaştı. Saymaz’ın yazıları da Sözcü gazetesinde yayımlanacak. 

Saymaz, bu akşam Sözcü TV’de Fatih Portakal’ın konuğu oldu. Saymaz yayında şunları kaydetti:

20 ay önce ayrıldığı Sözcü’ye yeniden döndüğü için mutlu ve gururlu olduğunu dile getiren Saymaz, ’20 aylık süreçte burada olmanın daha da anlamlı daha da değerli olduğunu fark ettim. Özellikle bağımsız ve bağlantısız, gazetecilikte aileden yetişmiş bir işverenin sahibi olduğu bir medya grubunda, herhangi bir çıkar odağının baskısı altında kalmadan ve ona göğsünü gererek yayıncılık yapabilme çabasını içinde olmayı çok istiyordum’ ifadelerini kullandı.

Saymaz’ın o açıklaması ?

Halk TV: “Etik değil”

İsmail Saymaz’ın dün ayrılık kararını duyurmasının ardından Halk TV’den açıklama yapılmıştı. Saymaz’ın ağustos ayına kadar sözleşmesinin olduğunu belirten Halk TV, ayrlık kararını ‘profesyonelce ve etik bulmadığını’ bildirmişti. Açıklamada şu ifadelere yer verilmişti: 

‘Halk TV çalışanlarından İsmail Saymaz Ağustos ayına kadar geçerli sözleşmemiz olmasına rağmen bir başka grupla anlaştığını belirterek dün itibariyle Halk TV Ailesi’nden ayrılmak istediğini tarafımıza bildirmiştir. Kendisine sözleşmemizi hatırlatıp Ağustos ayında ayrılabileceğini söyledik. Bunu kabul etmeyince seçim sonrasında ayrılmasını talep ettik.

Fakat Saymaz bu önerilerimizi de kabul etmedi ve bir süredir görüşme halinde olduğu kuruma gitmek için HALK TV’den ayrılmakta ısrar etti. Bu tutumu hiç profesyonelce ve etik bulmadığımızı ifade etmek isteriz. Halk TV yoluna kararlılıkla devam edecektir. Saymaz’ın da yolu açık olsun.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir