Sanatçı İpek Öztürk’ten “Sakin isyanlar, derin değişimler” 16 Şubat’ta sanatseverler ile buluşacak…

Mira Art Gallery, sanatın evrensel diliyle duyguları anlatan ve yaşatan sanatçıları İzmir’de bir araya getirme misyonunu sürdürüyor.

“Sakin İsyanlar, Derin Değişimler” isimli sergisinde sanatçı İpek Öztürk Savaş 16 Şubat – 1 Mart 2024 tarihleri arasında izleyicileriyle bir kez daha buluşuyor. 16 Şubat Cuma günü 18:00’de kapılarını açacak sergide; Sanat – Hayat çizgisinde tutarlılığı reddeden figürler farklı bir çıkış noktası arıyor. Sözcükler bazen tınısı, vurgusu bazen anlamı ile ya da bütünüyle insanları vurabiliyor.

Kelimelerle vurulduğu bir o kadar da yoğrulduğu bu dönüşüm/değişim sürecini eserlerine sakin bir yorumla aktarıyor. Sergi, sanatçının annelik, çalışan kadın, eş, evlat gibi kimlikleriyle yaşadığı deneyimleri sorgulayan bir yolculuğa dönüşüyor. Özellikle kadın olma kimliğine değinen bu Sergi, sakin fakat isyankar bir tavır içeriyor. Yapıtlarında fırça darbeleri kendini net bir şekilde gösterirken, farklı materyal kullanımları ile karışık teknik çalışmaları vurucu etkiler sunuyor.

İpek Öztürk Savaş’ın “Sakin İsyanlar, Derin Değişimler” adlı 6. Kişisel sergisi 1 Mart 2024 tarihine kadar Point Bornova AVM Mira Art Gallery de izlenebilir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir